Trenerzy

Paweł IronmanPaweł Gąsior urodzony w 1979 roku w Rabce – Zdroju. Żonaty, dwójka dzieci. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W 2013 roku obronił doktorat na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego z zakresu teorii sportu. Nauczyciel akademicki – prowadzi ćwiczenia z kształcenia ruchowego, fizjologi wysiłków fizycznych oraz treningu sportowego w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu.
Jako aktywny sportowiec uczestniczył w zawodach w sportach wytrzymałościowych: maratonach kolarskich i biegowych w Polsce i Europie. Uczestnik zawodów triatlonowych na najdłuższym dystansie IRONMAN. Instruktor narciarstwa alpejskiego, klasycznego, snowboardu, kulturystyki, nordic walking. Ukończone szkolenia trenerskie z zakresu nordic walking, integracji sensomotorycznej i korekcji wad postawy w wodzie (TB Polska), treningu respiracyjnego SpiroTiger. Zainteresowania naukowe to teoria sportu ze szczególnym uwzględnieniem treningu poszczególnych zdolności motorycznych. Autor wielu publikacji naukowych.

Marcin Węgrzyn  – absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem i AWF w Krakowie. Trener klasy I w narciarstwie klasycznym, instruktor narciarstwa alpejskiego, pływania, kolarstwa i nordic walking. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w narciarstwie biegowym w kategoriach juniorskich, członek kadry narodowej. Mistrz Polski Amatorów w biegach narciarskich w roku 2019, 2020, 2021. Zwycięzca amatorskich zawodów w kolarstwie szosowym m.in. Tatra Road Race, Podhale Tour.

Rafał Węgrzyn
Rafał Węgrzyn – absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem i AWF w Krakowie. Trener klasy II w narciarstwie klasycznym, instruktor narciarstwa alpejskiego, pływania, gimnastyki i nordic walking. Asystent trenera Aleksandra Wierietielnego w sztabie szkoleniowym Justyny Kowalczyk. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w narciarstwie biegowym, uczestnik Mistrzostw Świata, członek kadry narodowej.
realizacja: webonet.pl